Az alapvető ötlet az, hogy a szénhidrátoknak befolyása van az egészségünkre és súlyunkra. Ezt tonnányi irodalom támogatja.
A tudományos társadalom ma fontosnak tartja, hogy tudassa a szénhidrátok hatását a metabolikus funkciókra és pszichológiai (igen!) hatását a testre. Számos tanulmány taglalja az ételek glikémiás hatását a vércukor- és inzulinszintre. A különböző glikémiás szintű ételek különbségeket mutatnak az anyagcsere funkciókban.
Meg kell jegyezni, hogy az egyre több kutatástól függetlenül a orvosi közösségek jelentős része még mindig nem fogadja el a megkülönböztető ételválasztás koncepcióját. A téma még mindig fejődik.
Az egészséges étkezés persze nem csak klinikai kutatásokra alapul. A test alapmechanizmusai és reakciói az ételre ennél bonyolultabbak és összetettebbek. A laboratóriumi eredményeket a valódi élet tapasztalataival kell összevetni. Nem eszünk ételeket elszigetelt körülmények között. A tanulmányok általában nem tipikusan azt veszik figyelembe ha valaki gyorsan bekap valamit, vagy leül egy étkezésre. Ezért ételek hatásának tanulmányozása nagy kihivás.
Tehát a glikémiás index egy könnyen elérhető rendszer ami megengedi hogy a saját megközelitését tanulmányozza és kialakitsa a korszerű étkezéshez.
Nyilvánvaló, hogy az elmúlt néhány évtizedben tévedtünk étkezési gyakorlatainkban. Itt lenne az idő, hogy teszteljük a további tanácsokat és megfigyeljük az eredményeket. Talán nagyon meglepődik majd az eredményen.
Abby S. Bloch, PhD, RD
Nutrition Consultant, NYC
Vice President, Programmes and Research
The Robert C. Atkins Foundation
Nutrition Consultant, NYC
Vice President, Programmes and Research
The Robert C. Atkins Foundation
No comments:
Post a Comment